Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

ΠΑΙΔΙΚΟ 1

2016-2017

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γρηγόρης Μελάς
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ: 
Γεώργιος  Χαλιμούρδας  
ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ: 
Τρίτη: 18:30-20:00 (Κλειστό Γυμνασίου)
Πέμπτη: 21:30-23:00 (Αν. Γήπεδο Δημοτικού)
Παρασκευή: 18:30-20:00 (Κλειστό Γυμνασίου)
Σάββατο: 17:30-19:00 (Κλειστό Γυμνασίου)
Κυριακή: 17:30-19:15 (Κλειστό Γυμνασίου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΟΜΙΛΟΣ 04os (Τελική)

ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 36 18-0 1264-739 
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 32 14-4 1124-756  
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 3012-6  871-710 
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 30 12-6  918-787
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 29 11-7 1042-818 
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 28 10-8  920-813
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 23  5-13 747-995
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 23  5-13  849-968
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 21  3-15  623-1017
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 18 0-18  521-1276 

ROSTER 2015-16 

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001
ΚΡΑΣΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001
ΠΑΤΑΠΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001
ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 2001
ΦΡΑΓΚΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 2001
ΤΣΟΠΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΝΟΣ 2001
ΝΤΟΥΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 2001
ΧΑΛΙΜΟΥΡΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2002
ΑΛΕΞΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ 2002
ΝΟΥΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2002
ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2002
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002
ΚΟΜΙΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2002
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2003 
ΦΙΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 2003

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - ΓΣ Παιανίας 84-38
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς): Ντούνης 2, Αλεξίου 4, Τσοπανίδης 14(1), Νούτσος 2, Χριστοδούλου 11(2), Παπαγιαννάκος 2, Κρασσάς 2, Κομιανός 6, Φράγκος 2, Βασιλείου 19(1). Παταπάτης 8(1), Πνευματικός 12.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. Πικερμίου - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 28-72 (13-30)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς): Ντούνης 9, Αλεξίου 4, Λενπέσης 7, Νούτσος 2, Χριστοδούλου 9(1), Παπαγιαννάκος 2, Φίλης 9(1), Κομιανός, Βασιλείου 13, Παταπάτης 6, Πνευματικός 11.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Γ.Σ Κερατέας - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 33-65 (17-34)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς): Ντούνης 8, Λεμπέσης 9(2), Τσοπανίδης 2, Νούτσος 4, Χριστοδούλου 2, Παπαγιαννάκος 6, Κρασσάς 11, Φίλης 6, Κομιανός 3, Βασιλείου 7, Παταπάτης, Πνευματικός 7.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Εκπαιδευτήρια Πλάτων 42-65(24-28)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς): Ντούνης , Τσοπανίδης 5(1), Λεμπέσης 3, Νούτσος , Χριστοδούλου 4, Παπαγιαννάκος 2, Κρασσάς, Κομιανός 1, Φίλης 4, Βασιλείου 8. Παταπάτης, Πνευματικός 12.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑ 08/10/2016 18:00
 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ - Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 41- 34 (15-13) 
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Ντούνης, Τσοπανίδης 3(1), Λεμπέσης 5, Χαλιμούρδας 6, Χριστοδούλου 10(1), Παπαγιαννάκος 5(1),Κρασσάς Ν., Κομιανός, Φράγκος 2, Βασιλείου 3, Φίλης,Παταπάτης Ν

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Γ.Σ.Γλυκών Νερών 59- 50 (24-23)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς) Ντούνης 9, Τσοπανίδης 4(1), Λεμπέσης, Χαλιμούρδας 5, Χριστοδούλου 3, Παπαγιαννάκος 3,Κρασσάς Ν., Κομιανός 9, Φράγκος 9, Βασιλείου 4, Πνευματικός 13(1), Φίλης.

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο Λαγονησίου - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 54-61 (19-38)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς) Ντούνης, Τσοπανίδης 2, Λεμπέσης, Χαλιμούρδας 2, Χριστοδούλου 12, Κομιανός , Φράγκος 9(1), Βασιλείου 16, Πνευματικός 15(1), Φίλης, Παταπάτης, Αλεξίου 5(1).

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - ΑΟΚ Σπάτων 62-35 (30-17)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς) Ντούνης 6, Αλεξίου 2, Τσοπανίδης 6, Λεμπέσης 5(1), Χαλιμούρδας 6, Χριστοδούλου 2, Κομιανός 2, Φράγκος 6, Βασιλείου 9, Μαργαρώνης 6, Πνευματικός 4, Φίλης 4, Νούτσος 2, Παπαγιαννάκος 2, Κρασσάς.

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νέα Μάκρη - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 63-83 (36-38)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς) Ντούνης 2, Αλεξίου, Τσοπανίδης 4, Λεμπέσης 2, Χαλιμούρδας 6, Χριστοδούλου 5, Κομιανός 14, Βασιλείου 19(1), Μαργαρώνης 28(2), Φίλης, Παπαγιαννάκος 2, Κρασσάς 1.

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Σ. Παιανίας - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 22-85(14-47)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς) Ντούνης, Παταπάτης 14, Λεμπέσης 12, Χαλιμούρδας 8, Χριστοδούλου 6, Κομιανός 6, Βασιλείου 9, Φίλης 7(1), Παπαγιαννάκος 4, Πνευματικός 2, Νούτσος 6(2).

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Α.Ο.Πικερμίου 74 - 38 (42-14) 
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Παταπάτης 11(1), Αλεξίου 7, Λεμπέσης 6, Χαλιμούρδας 4, Χριστοδούλου 8, Παπαγιαννάκος, Κρασσάς 6(1) Κομιανός 6, Φράγκος 5(1), Μαργαρώνης 11(1), Τσοπανίδης 4, Νούτσος 6(2).

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 04/12/2016
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Γ.Σ.Κερατέας 74 - 26 (43-5) 
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Παταπάτης 10(1), Αλεξίου 3, Λεμπέσης 8(1), Χαλιμούρδας 12, Χριστοδούλου 6(1), Παπαγιαννάκος 4, Κρασσάς 2, Κομιανός 4, Φράγκος 8, Μαργαρώνης 11(1), Πνευματικός 4, Ντούνης 2.

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11/12/2016
Εκπ. Πλάτωνα - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 53-50 (26-17)
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς) Ντούνης, Αλεξίου, Λεμπέσης 7(1), Χαλιμούρδας, Χριστοδούλου 4(1), Κομιανός, Βασιλείου 2, Μαργαρώνης 25(1), Φράγκος 2, Παπαγιαννάκος, Παταπάτης, Πνευματικός 8.

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8/1/2017
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Αργοναυτης Ραφήνας 56-39(35-17)

Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Παταπάτης, Αλεξίου, Λεμπέσης, Χαλιμούρδας 5, Χριστοδούλου 10, Παπαγιαννάκος, Κρασσάς, Κομιανός 4, Φράγκος 2, Μαργαρώνης 21(2), Πνευματικός 8, Βασιλείου 6. 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥ 08/01/2017 17:45 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Γ.Σ.Κορωπίου - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 48-75(23-42) 
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Μελάς): Μπαμπιονιτάκης, Λεμπέσης 21(2), Χαλιμούρδας 3, Νούτσος 6, Τζιράνης 4, Κομιανός 4, Βασιλείου 13, Μαργαρώνης Φ 12(2), Νικολάου 2, Σπίνος 2, Καραπαναγιώτης 3, Παπαγιαννάκος 7.

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Α.Ο. Λαγονησίου 66-38 (28-15)
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Παταπάτης 2,Αλεξίου 5(1), Λεμπέσης 7(1), Χαλιμούρδας 12, Χριστοδούλου 11, Παπαγιαννάκος 4, Κρασσάς, Φράγκος 8, Πνευματικός 9, Τσοπανίδης 2, Φίλης 2, Νούτσος 2, Ντούνης 2. 

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
29/01/2017
ΑΟΚ Σπάτων - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 44-51
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Ντούνης 1, Αλεξίου 1, Λεμπέσης, Χαλιμούρδας 4, Χριστοδούλου 8, Κομιανός 6, Φράγκος 2, Βασιλείου, Μαργαρώνης 12(2), Φίλης, Πνευματικός 15(1), Τσοπανίδης 2.

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
12/02/2017 
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Νέα Μάκρη 54-34 (39-11)

Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς) Αλεξίου 3(1), Λεμπέσης 5(1), Χαλιμούρδας 2, Χριστοδούλου 5, Παπαγιαννάκος 4, Κρασσάς 4, Κομιανός 2, Φράγκος 4, Βασιλείου 11, Παταπάτης 6, Μαργαρώνης 6, Τσοπανίδης 2.

Πρωτάθλημα Παίδων Ε.Σ.Κ.Α. Β΄Φάση (18/2/17)1ος αγώνας μπαράζ ανόδου (νοκ-άουτ):
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ - Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 49-52 (24-27)
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς): Αλεξίου, Λεμπέσης, Χαλιμούρδας 3, Χριστοδούλου 6, Παπαγιαννάκος, Κομιανός, Φράγκος, Βασιλείου 17, Μαργαρώνης 20(2), Παταπάτης, Πνευματικός 4. Τσοπανίδης

ΠΑΙΔΩΝ Β κατηγορία Γ φάση (2ο μπαράζ ανόδου) 5/3:
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 59-72(30-39)
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Μελάς): Αλεξίου 3(1), Λεμπέσης, Χαλιμούρδας 4, Χριστοδούλου 6, Κομιανός 8, Φράγκος 7(1), Βασιλείου 15, Μαργαρώνης 14, Παταπάτης, Πνευματικός 2, Τσοπανίδης, Ντουνης, Κρασσάς.