Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

Β΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 
2ος ΟΜΙΛΟΣ

ROSTER

Λαγουδάκης Αλέξανδρος 1995 G
Τσίρος Παναγιώτης 1983 PM
Παπακωνσταντίνου Μάρκος 1992 PM
Νάσσου Νίκος 2000 G
Καλούδας Λάμπρος 1991 G
Στεφάτος Γεώργιος 1982 PF
Παπαγιαννάκος Αλέξανδρος 1985 PF
Χατζής Παναγιώτης 1999 PF
Βλάχος Νικόλαος 1975 C
Γιαννάκης Κυριάκος 1981 G
Κεσκινίδης Χρήστος 1992 PF
Ατζαμόγλου Χάρης 1988 G
Μπαλόπητος Γιώργος 1982 PF
Μαργαρώνης Νεκτάριος 2001 G  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 48 (22-4)
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 48 (22-4)
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 42 (18-8)
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 42 (16-10)
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 42 (16-10)
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 40 (14-12)
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 39 (13-13)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 38 (12-14)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 37 (11-15)
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 37 (11-15)
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 36 (10-16)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 36 (10-16)
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 31 (5-21)  
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 28 (2-24) 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΕΣΚΑ 2017 - 2018

Β' ΦΑΣΗ
1η Αγωνιστική 14/9/2017
Αναγέννηση Πετραλώνων - Ο.ΚΑ.Μεσογείων 54-74(24-47)
Αναγέννηση Πετραλώνων (Δρουμπούκης): Παρασκευόπουλος, Ιμπραιμάκης, Μπρακαι 8(1), Διονυσόπουλος 12(3), Χοτζα 3, Παυλίδης 2, Ριζάς, Σωτηρόπουλος 2, Συριανός 7(1), Ρόκας 4(1), Τσίτουρας 7(2), Τσουκαλάς 10.
Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Χασιώτης - Μελάς): Λαγουδάκης 2, Τσίρος 10(2), Ατζαμόγλου 3, Πλέστης 3, Κεσκινίδης 7, Παπαγιαννάκος 19(3), Παπακωνσταντίνου 23(6), Μπαλόπητος 4, Χατζής 4, Νάσσου Σ.
Απουσίαζαν για διαφόρους λόγους: Βλάχος, Γιαννάκης, Στεφάτος, Καλούδας, Νάσσου Ν.

2η Αγωνιστική
Δευτέρα 18/9 Γήπεδο Μαρκοπούλου στις 21:30
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - ΚΑΟ Εθνικός Ελλ/σων 20-0 άνευ αγώνα

Γ΄ ΦΑΣΗ
1η αγωνιστική 27/9/2017
Λεόντειος - ΟΚΑ Μεσογείων 43 - 69
Διαιτητές: Λύρας, Λαζόγκα
ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ (Μερτινιάν): Παπαευθυμίου, Παπαρίζος 3, Μήλλας 3, Γιόβας 6, Καϊμακάμης 7, Τσαουσλάρης, Μπεκιάρης 5, Κόντος, Φατούρος 10, Μπαστιτζάνος 4, Ξενάκης 5.

Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Χασιώτης): Καλούδας 4, Λαγουδάκης 2, Τσίρος 2, Ατζαμόγλου 9, Πλέστης 9, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 11, Παπακωνσταντίνου 14, Βλάχος 9, Μπαλόπητος 8, Μαργαρώνης 1.
                                                                       Δ΄ ΦΑΣΗ
2η Αγωνιστική
Φίλιππος -Ο.ΚΑ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  58-67
Διαιτητές: Αργυρούδης, Κομιανός
Δεκάλεπτα: 21-25, 37-35, 43-46, 58-67.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Καμπέρης, Βροντζάκης, Μανδύλας, Λότσιος 6 (1), Σύκας 2, Μητρόπουλος 5 (1), Κατσαρός 14, Παπαγιάννης, Παναγιωτίδης, Τζεμανάκης 2, Μπότσας 17 (2), Ζεμπέρης 12 (1).

Ο.ΚΑ.Μεσογείων (Χασιώτης, Μελάς): Φράγκος 2, Οικονόμου 6, Ατζαμόγλου 14 (1), Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 15 (1), Παπακωνσταντίνου 12 (1), Χατζής 4, Μπαλόπητος 14.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
1η αγωνιστική 27/1/2018
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Αχαρνής 81-60
Διαιτητές: Χρηστίδης, Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 12-16, 38-37, 63-46, 81-60.

Ο.ΚΑ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Κουκουζέλης): Γιαννάκης 8, Τσίρος 14 (1), Ατζαμόγλου 17 (1), Πλέστης 6, Κεσκινίδης 2, Παπαγιαννάκος 9 (1), Παπακωνσταντίνου 15 (4), Βλάχος, Μπαλόπητος 10, Νάσσου.

ΑΧΑΡΝΗΣ (Σουρμελής, Γεωργογάλας): Ροδόπουλος 4, Ζέρβας 2, Λουγιάκης 6, Χριστοφάκης 15 (2), Ιγγλέζος 8 (2), Κακουλίδης Σ. 2, Λίτσος 2, Κακουλίδης Π. 5, Στρατομήτρος 5 (1), Ρεντίφης 5 (1), Βεκρής 4, Ζήβας 2.

2η αγωνιστική  18/2/2018 
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Γ.Σ. Ηλιούπολης 66-57
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-33, 55-41, 66-57.
Διαιτητές: Πόντας, Τεφτίκης

Ο.ΚΑ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλουδας 12 (3), Γιαννάκης, 2 Τσίρος 7 (1), Ατζαμόγλου 17 (2), Πλέστης, Κεσκινίδης 2, Παπαγιαννάκος 15 (2), Παπακωνσταντίνου 7 (1), Μπαλόπητος 4, Μαργαρώνης.

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 13 (1), Τζαγισβίλι 3, Βάβουλας 6, Κούκουρας 11 (3), Τσιάκος 7 (1), Κριεκούκης 9 (3), Καπερώνης, Κανταράκιας, Ζαχαριάδης, Λαμπρόπουλος 6, Πιτροπάκης 2.

Ημιτελικός  24/3/2018
Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Α.Ο. ΠΕΝΤΕΛΗΣ 76 - 74
Διαιτητές: Στρέμπας, Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 12-23, 32-45, 50-59, 76-74.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Νάσσου, Ατζαμόγλου 9 (2), Πλέστης 5, Κεσκινίδης 2, Παπαγιαννάκος 28 (4), Παπακωνσταντίνου 6 (1), Βλάχος 9 (1), Χατζής 6, Μπαλόπητος 4, Μαργαρώνης, Καλούδας 7 (1).

ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 10, Μάντζιος 10 (1), Λίτσος 6 (2), Αποστολόπουλος 8 (2), Κωνσταντάκος, Ντάλλης, Μουλάς 6, Μπίγγος 4, Σαλτουρίδης 4, Μαλούκος 23, Νάσσης, Νιφόρας 3 (1).


ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΣΚΑ 2017-2018 4/4/2018 Γήπεδο Ζωφριάς

Μετά από έναν τελικό αντάξιο της δυναμικής και των δύο αντιπάλων, το Αιγάλεω νικώντας με 71-62 τον αξιόμαχο ΟΚΑΜ, κέρδισε το Κύπελλο ΕΣΚΑ Ανδρών, στον τελικό που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Ζωφριάς στα Ανω Λιόσια. Το χειροκρότημα ωστόσο το κέρδισαν αμφότερες οι ομάδες και όλοι οι πρωταγωνιστές.

Στο φινάλε, ακολούθησαν οι σχετικές τιμητικές βραβεύσεις προς όλους όσοι συνετέλεσαν στην άρτια διεξαγωγή του τελικού, με τον πρόεδρο της ΕΣΚΑ, Γιάννη Αλεξόπουλο, να δίνει την κούπα στον αρχηγό των «κυανόλευκων» και MVP της φετινής διοργάνωσης του Κυπέλλου, Χριστόδουλο Καράβολα.

Το «Σίτι» λοιπόν, κατακτά το φετινό νταμπλ, μιας και έχει κλειδώσει ήδη το πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑ, πανηγυρίζοντας και μαθηματικά την άνοδο στη Γ' Εθνική. Η ομάδα του Μαρκόπουλου από την άλλη μεριά, πρωταγωνιστεί στη Β' ΕΣΚΑ με βλέψεις για ακόμη ψηλότερα.

Διαιτητές: Κορομηλάς, Μαγκλογιάννης, Γρίβα

Δεκάλεπτα: 16-19, 32-34, 51-50, 71-62.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 1, Μπάρδας 10 (1), Tσαμπής 2, Καράβολας 17 (2), Κούρτης 7 (1), Κουκουράβας, Οικονόμου 14, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 20, Μούγιος, Ντόκος.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Τσίρος 11 (2), Γιαννάκης, Ατζαμόγλου 10 (2), Νάσσου, Πλέστης, Μπαλόπητος 2, Παπαγιαννάκος 19 (1), Παπακωνσταντίνου 10 (2), Βλάχος 8 (2), Κεσκινίδης, Χατζής.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β' ΕΣΚΑ 2ος Όμιλος
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΠΕ 05/10/2017
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 41 - 74
Διαιτητές: Ορφανός, Ισιγώνης
Δεκάλεπτα: 6-11, 12-30, 25-51, 41-74.
ΚΡΟΝΟΣ (Λιγνός): Γκίνης, Χατζηδιάκος 2, Χατζόπουλος 3, Πάσχος 1, Τσουκαλάς 3 (1), Γιαννακόπουλος 8, Ευθυμίου, Κόρμπος 6, Γιασαφάκης, Μακρυδάκης 12 (2), Κώσταρης Δ. 1, Κώσταρης Β. 5.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 4, Λαγουδάκης 2, Γιαννάκης, Τσίρος 16 (4), Ατζαμόγλου 6, Πλέστης 4, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 14, Παπακωνσταντίνου 14 (2), Χατζής 4, Μπαλόπητος 5, Μαργαρώνης 5.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 12/10/2017 
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΔΑΦΝΗ  53-60
Διαιτητές: Θεονάς, Κομιανός
Δεκάλεπτα: 15-11, 32-23, 49-43, 53-60.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Λαγουδάκης, Γιαννάκης 2, Τσίρος 4, Ατζαμόγλου 12 (1), Πλέστης 6, Κεσκινίδης 2, Παπαγιαννάκος 15, Παπακωνσταντίνου 9 (3), Χατζής, Μπαλόπητος 3, Μαργαρώνης.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Πίνης, Καραγιάννης 18 (1), Γεωργακόπουλος 10, Αργυρίδης 3, Πασσάς 3 (1), Γεωργόπουλος 7 (1), Βαλές 5 (1), Γκόλιας 9 (2), Μανιατόπουλος, Χλέπος, Αποστολόπουλος 5 (1).


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 19/10/2017
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 49 - 66
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Γκανής
Δεκάλεπτα: 13-26, 27-39, 39-53, 49-66.
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης): Κρητικός 7, Μιχαηλίδης, Γεργεριτάκης 20 (2), Ευαγγελάτος, Μαράτος, Οικονόμου 5, Παπαναγόπουλος, Κούρτζας, Βαρνάβας 2, Κάππης, Μπουρβάνης 13, Ράπτης, Τζιώτης 2.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 6 (1), Λαγουδάκης, Τσίρος 5 (1), Ατζαμόγλου 15, Πλέστης 9, Κεσκινίδης 5, Νάσσου 4, Μαργαρώνης, Παπακωνσταντίνου 8 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 4, Βλάχος 10.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 26/10/2017
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 74 - 58
Διαιτητές: Τσαχάκης, Δαλέκος
Δεκάλεπτα: 9-15, 31-36, 52-43, 74-58.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Γιαννάκης 7, Τσίρος 8 (2), Ατζαμόγλου 8, Πλέστης, Κεσκινίδης 9, Παπαγιαννάκος 20 (2), Παπακωνσταντίνου 8, Βλάχος 8, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου 6.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης, Αγγέλης, Σαρημπάλης 3, Γαϊτανάκης 8 (1), Κατσαμπέκης 16, Νταούντ 6, Καρκανίδης 4 (1), Σταφυλάς 5, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 6, Χανιώτης 10 (2).

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 02/11/2017 
ΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 47 - 69
Διαιτητές: Καραβίτης, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 6-23, 23-46, 37-66, 47-69.
ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 5 (1), Χύτας 2, Βαμβακάρης 5, Βλασερός 11 (1), Μήλης, Κούνας, Καμπίτης, Τόλιος 9, Παριανόπουλος, Σπηλιώτης 2, Βοσκάκης 3 (1), Αδράμης 10 (2).
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 9 (1), Τσίρος 10, Ατζαμόγλου, Πλέστης, Κεσκινίδης 4, Παπαγιαννάκος 25 (4), Παπακωνσταντίνου 12 (2), Βλάχος 2, Χατζής, Μπαλόπητος 2, Νάσσου, Μαργαρωνης 5 (1).

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 09/11/2017
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - Αγ. Ανάργυροι 63-58
Διαιτητές: Αγγέλης, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 17-16, 36-35, 52-45, 63-58
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Λαγουδάκης, Γιαννάκης 3, Τσίρος 19 (3), Ατζαμόγλου, Πλέστης 2, Κεσκινίδης 8 (1), Παπαγιαννάκος 24 (1), Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου, Mαργαρώνης.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 13 (1), Αθανασιάδης 2, Κουτσούμπας 7, Γούνης, Ζήκας 4, Αθανασάκης 10, Τουρλίδας, Σαμαράς, Αγγελογιαννάκης 12 (2), Μπαμπάκος, Παπαηλιού 10 (2).

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΕ 16/11/2017 
Ολυμπιάδα Παπάγου - ΟΚΑ Μεσογείων 45-67
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 18-16, 31-32, 42-51, 45-67.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 5, Μαντζούνης 2, Ρουμπέας 12 (3), Λημνιός, Ζαχόπουλος, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 5 (1), Οικονόμου, Διόλατζης 9, Τηλιόπουλος 5, Μπακόπουλος Α. 7 (1), Λούβαρης.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 5 (1), Λαγουδάκης, Γιαννάκης, Τσίρος 5 (1), Πλέστης 17, Κεσκινίδης 9, Παπαγιαννάκος 9, Βλάχος 13 (1), Χατζής 2, Μπαλόπητος 7, Μαργαρώνης

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 23/11/2017
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 72 - 58
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 27-20, 45-36, 60-48, 72-58.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 10 (2), Τσίρος 20 (3), Πλέστης 4, Κεσκινίδης 12 (1), Παπαγιαννάκος 11, Παπακωνσταντίνου 2, Βλάχος 7 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 6, Φράγκος.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 3, Τσέλο 3 (1), Θάνος 14, Ράπτης 8 (2), Σιλιτζήρης 6, Ορλώφ, Κουτρούλης 3, Σπυρόπουλος 12 (2), Δήμας 7, Μπεμπέτσος 2, Παπαδημητράκης, Σιν.

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 30/11/2017
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - O.KA. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 51 - 43(25-18) 
Διαιτητές: Καραβίτης, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 11-, 25-18, 36-37, 51-43.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης, Παπαδόπουλος 19, Γεωργιάδης, Ντάνας 16 (2), Μπότσας, Μητρόπουλος 2, Κανελλόπουλος 5 (1), Φιλόπουλος, Λιαπούρης 2, Παπαϊωάννου 7, Βεντούρης, Ζεμπέρης.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Λαγουδάκης, Οικονόμου 2, Γιαννάκης 2, Τσίρος 10 (1), Ατζαμόγλου, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 9 (1), Παπακωνσταντίνου 9 (1), Βλάχος 8, Χατζής, Μπαλόπητος 3.


10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 07/12/2017
ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 40 - 56
Διαιτητές: Τσαχάκης, Δράκος
Δεκάλεπτα: 10-17, 19-33, 29-40, 40-56.
ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Τσιούβας, Καπερώνης, Σπυρίδης 2, Κατσίκης, Μπίρμπας 8, Αντωνίου, Γεωργαντάς 7 (1), Παξινός 3 (1), Κονδύλης 3, Ζεκάκος, Ψωμαδέρης 17 (1), Αμπλιανίτης.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 3 (1), Φράγκος, Γιαννάκης 5 (1), Τσίρος 7 (2), Ατζαμόγλου 4, Πλέστης, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 16 (3), Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 13 (2), Νάσσου 3.


11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 14/12/2017
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 56 - 55 
Διαιτητές: Κάρδαρης, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 11-10, 26-25, 41-43, 56-55.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Γιαννάκης 5, Τσίρος 8 (2), Ατζαμόγλου 2, Πλέστης, Κεσκινίδης 13, Παπαγιαννάκος 9, Παπακωνσταντίνου 2, Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 10, Νάσσου.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 3 (1), Μέλλος 9, Αναγνώστου Κ., Νικολόπουλος, Σιράγας, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 11 (2), Πάτσιος 16 (3), Δράκος, Ντάφλος 5 (1), Αναγνώστου Η. 11., Μαζαράκης.


12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 21/12/2017
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 68 - 66 
Διαιτητές: Αναστασίου, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 13-12, 30-26, 50-43, 68-66.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 8 (2), Καβούρης 9, Καρυάτης 3 (1), Φίλιος 9, Αντωνόπουλος Ι. Β., Τριαντογιάννης 6, Κώτσιας 5, Τσερώνης 24 (3), Μαντέλος, Παπαδάκης 4.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Γιαννάκης, Τσίρος 16 (2), Ατζαμόγλου 4, Πλέστης 6, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 10 (1), Παπακωνσταντίνου 8 (2), Βλάχος 14 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 4, Νάσσου 2.


13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 11/01/2018 
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 72 - 68 
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 16-13, 35-30, 56-41, 72-68.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 4, Γιαννάκης 2, Τσίρος 12 (2), Ατζαμόγλου 17 (2), Πλέστης, Κεσκινίδης 5, Παπαγιαννάκος 12, Παπακωνσταντίνου 14 (2), Βλάχος 6, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 21 (3), Θειακούλης 4, Πανταζής, Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος, Μάγκος 12, Τσαντήλας, Δημητριάδης, Σαρακασίδης 15 (3), Ζαλώνης 6, Αποστολίδης 8. 


14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 18/01/2018
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 68 - 49
Διαιτητές: Αγγέλης, Καλαβρός
Δεκάλεπτα: 21-11, 35-20, 53-33, 68-49.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 9, Γιαννάκης 6, Τσίρος 2, Ατζαμόγλου, Πλέστης 6, Κεσκινίδης 7, Παπαγιαννάκος 8, Παπακωνσταντίνου 15 (3), Βλάχος 3 (1), Χατζής 6, Μπαλόπητος, Νάσσου 6.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 2, Χατζόπουλος 5 (1), Πάσχος 5 (1), Γάκης 6, Δουκέλης, Γιαννακόπουλος 8, Κόρμπος 2, Μυκονιάτης, Μακρυδάκης 5, Κώσταρης Δ. 5 (1), Κώσταρης Β. 8, Χατζηδιάκος 3 (1).

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 25/01/2018
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 59 - 62 
Διαιτητές: Θεονάς, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 16-18, 33-35, 41-45, 59-62.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 12, Βούλγαρης, Καραγιάννης 4, Αργυρίδης 6, Πασσάς 10 (2), Γεωργόπουλος 7 (1), Βαλές 3, Γκόλιας 8 (1), Ολύμπιος 7 (1), Μηντζαριδης 2.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Γιαννάκης 13 (1), Τσίρος 3, Ατζαμόγλου 7 (1), Πλέστης 2, Κεσκινίδης 2, Παπαγιαννάκος 14 (1), Παπακωνσταντίνου 10 (2), Βλάχος 8 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 3, Νάσσου.

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 01/02/2018
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 71 - 50
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Μαγκουσάκης
Δεκάλεπτα: 16-11, 40-28, 58-39, 71-50.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 5, Τσίρος 11 (1), Ατζαμόγλου 8 (1), Πλέστης 3, Κεσκινίδης 1, Παπαγιαννάκος 14 (1), Παπακωνσταντίνου 12 (2), Βλάχος 5 (1), Χατζής 2, Μπαλόπητος 8, Νάσσου, Μαργαρώνης 2.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 12 (1), Μιχαηλίδης 5 (1), Γεργεριτάκης 7 (1), Οικονόμου 4, Παπαδόπουλος 6 (1), Κούρτζας 1, Βαρνάβας 4 (1), Κάππης, Μπουρβάνης 8, Ράπτης, Τζιώτης 2, Σίμος 1.


17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 08/02/2018 
Γλ. Νερά - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 76 - 79
Διαιτητές: Πόντας, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 13-20, 32-36, 50-53, 68-68 (κ. δ.), 76-79 (α' παρ.).
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Κατσαμπέκης 17, Μεγαλοοικονόμου, Γαϊτανάκης, Σακελλαρίδης 10, Χανιώτης 17 (2), Γάσπαρης 6 (2), Νταούντ 13 (1), Σταφυλάς, Αγγελής 4, Σαρήμπαλης, Καρακώστας 3 (1), Καρκανίδης 6 (2).
Ο.ΚΑ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Τσίρος 18 (4), Γιαννάκης 9 (1), Ατζαμόγλου 16 (3), Πλέστης, Μπαλόπητος 5, Παπαγιαννάκος 25 (2), Παπακωνσταντίνου 2, Κεσκινίδης 4, Χατζής, Μαργαρώνης.

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 15/02/2018
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - Αμιλλα 64-54
Διαιτητές: Σκούτας, Αγγέλης Α.
Δεκάλεπτα: 17-10, 34-27, 47-37, 64-54.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 6 (2), Τσίρος 7 (1), Ατζαμόγλου 17 (4), Πλέστης 2, Καλούδας 6 (2), Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 7, Παπακωνσταντίνου 6 (2), Χατζής 6, Μπαλόπητος 2, Μαργαρώνης 5 (1).
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής, Μπαλτά): Καμπίτης 2, Μαρκομιχάλης 20 (3), Βαμβακάρης 1, Αγρέβης, Χύτας 6, Τόλιος 5, Βλασερός 13, Παριανόπουλος 3 (1), Μήλης 4.

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 22/02/2018 21:45 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΛ. ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 0 - 0 

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 01/03/2018   
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - Ολυμπιάδα 80-51
Διαιτητές: Κονταράτος, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-5, 45-25, 66-33, 80-51.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 1, Τσίρος 13 (3), Ατζαμόγλου 11 (1), Πλέστης 2, Κεσκινίδης 6, Παπαγιαννάκος 10, Παπακωνσταντίνου 19 (5), Βλάχος, Χατζής, Μπαλόπητος 6, Νάσσου 2, Καλούδας 10.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Καλάης 2, Ρουμπέας 16 (2), Κοτσολέτης 3 (1), Ανδρουλάκης 5, Οικονόμου 6 (2), Διόλατζης 6, Τηλιόπουλος, Μπακόπουλος 3 (1), Λούβαρης 4, Βλάχος 2, Φασούλας 1, Γλύτσης 3 (1).

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 08/03/2018
Κυψελιακός - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 51-59
Διαιτητές: Γρίβα, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-20, 29-38, 41-50, 51-59.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Τσεκούτας 1, Δέμπη, Καναβός, Κουτρούλης 5, Ράπτης 7 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 6 (2), Βουρδάνος 12, Ορλώφ 1, Σπυρόπουλος 6, Παναγόπουλος 4, Οουε 9.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Γιαννάκης 9 (1), Τσίρος, Ατζαμόγλου 14 (1), Πλέστης 5 (1), Κεσκινίδης 4, Παπαγιαννάκος 16 (3), Παπακωνσταντίνου 11 (2), Βλάχος, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου.

 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 15/03/2018  
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - Φίλιππος 77-72
Διαιτητές: Καραβίτης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 15-21, 40-33, 54-51, 77-72.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος 4, Ατζαμόγλου 17 (3), Πλέστης 6, Κεσκινίδης 4, Παπαγιαννάκος 27 (2), Παπακωνσταντίνου 7 (2), Βλάχος 2, Χατζής, Μπαλόπητος 7, Νάσσου, Καλούδας 3 (1).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Βεντούρης 10 (3), Λιαπούρης 10 (1), Παπαδόπουλος 19 (5), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Κανελλόπουλος 3(1), Κατσαρός, Ντάνας 6 (1), Παπαϊωάννου 10 (1), Γεωργιάδης 13, Μπότσας 1.

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 22/03/2018
 ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - Κούρος  81-66
Διαιτητές: Στρέμπας, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 23-13, 37-26, 54-45, 81-66

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος, Ατζαμόγλου 22 (2), Πλέστης 4, Κεσκινίδης 9, Παπαγιαννάκος 15 (2), Παπακωνσταντίνου 18 (4), Βλάχος, Χατζής 4, Μπαλόπητος, Νάσσου, Καλούδας 9 (1).

ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης, Μπέκιος): Τσόλας, Σπυρίδης 2, Κατσίκης 2, Μπίρμπας 18, Αντωνίου, Γεωργαντάς, Παξινός 27 (2), Τσιούβας, Ψωμαδέρης 17 (2), Αμπλιανίτης.

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΕ 29/03/2014

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 60 - 79
Διαιτητές: Πόντας, Σακκής
Δεκάλεπτα: 20-26, 36-45, 49-60, 60-79.

ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Κεφάλας, Μαζαράκης 2, Αναγνώστου Κ. 5 (1), Σιράγας 3 (1), Νικολόπουλος, Μέλλος, Γερασιμόπουλος 3, Πάτσιος 20 (1), Δράκος, Ντάφλος 10 (2), Αναγνώστου Η. 17, Πρινιανάκης.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 11 (2), Τσίρος 10 (1), Γιαννάκης 9, Μαργαρώνης, Νάσσου, Πλέστης, Μπαλόπητος 1, Παπαγιαννάκος 11, Παπακωνσταντίνου 25 (4), Βλάχος 5, Κεσκινίδης 7 (2), Χατζής.

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 19/04/2018
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 78 - 57
Διαιτητές: Θεονάς, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 30-9, 47-27, 62-39, 78-57.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 5, Τσίρος, Ατζαμόγλου 16 (2), Κεσκινίδης 10 (1), Παπαγιαννάκος 5, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Βλάχος 5, Χατζής 4, Μπαλόπητος 5 (1), Νάσσου 8 (2), Καλούδας 10 (2).

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 6, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 5 (1), Καρυάτης 6 (2), Τριαντογιάννης 4, Κώτσιας 11, Τσερώνης 21, Μαντέλος 4, Παπαδάκης.

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕ 26/04/2018
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 71 - 57 
Διαιτητές: Μπούκας, Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-14, 29-26, 46-42, 71-57.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 5, Βαρουκτσής 1, Χατζηκωστής 17 (3), Πανταζής 5 (1),Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 15 (1), Τσαντήλας 2, Αποστολίδης 8, Σαρακασίδης 12 (2), Ζαλώνης 6.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος 8, Ατζαμόγλου 16 (2), Πλέστης 2, Κεσκινίδης 3, Παπαγιαννάκος 6, Παπακωνσταντίνου 9 (3), Βλάχος 7 (1), Μπαλόπητος, Καλούδας 6.

PLAYOFFS ΑΝΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-1)
ΠΕ 3/05/2018

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 74 - 62
Διαιτητές: Καραβίτης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 17-9, 40-24, 58-50, 74-62.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος 24 (5), Ατζαμόγλου, Πλέστης 2, Κεσκινίδης 6, Παπαγιαννάκος 17 (1), Παπακωνσταντίνου 11 (2), Βλάχος 10, Χατζής 2, Μπαλόπητος 2, Νάσσου, Καλούδας.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης 1, Αντωνόπουλος Β. Α. 1, Καβούρης, Καρυάτης 6 (2), Φίλιος 6, Αντωνόπουλος Β. Ι. 8 (2), Τριαντογιάννης 13, Κώτσιας 10 (1), Τσερώνης 15 (2), Μαντέλος, Παπαδάκης.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-2)
ΔΕ 7/05/2018

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 65-54

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 14-10, 33-28, 43-39, 65-54.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 8 (2), Καρυάτης 6 (2), Φίλιος 5 (1), Αντωνόπουλος Β. Ι. 8, Τριαντογιάννης 6, Κώτσιας 11 (2), Τσερώνης 19 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης 2.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 10 (2), Τσίρος 3, Ατζαμόγλου 5, Κεσκινίδης 3, Παπαγιαννάκος 14 (2), Παπακωνσταντίνου 14 (2), Βλάχος, Χατζής 2, Νάσσου 3 (1), Πλέστης.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-2)
ΠΕ 10/05/2018

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 67 - 55

Διαιτητές: Σκούτας, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 20-19, 40-33, 51-48, 67-55.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 6, Τσίρος 8 (1), Ατζαμόγλου 17 (3), Πλέστης, Κεσκινίδης 7 (1), Παπαγιαννάκος 7, Παπακωνσταντίνου 5 (1), Βλάχος 14 (2), Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου, Καλούδας 3 (1).

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 2, Καβούρης, Καρυάτης 2, Φίλιος 8, Αντωνόπουλος Β. Ι. 10 (2), Τριαντογιάννης 9, Κώτσιας 2, Τσερώνης 13 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης 7.

ΤΕΛΙΚΟΙ PLAYOFFS ΑΝΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-1)
ΔΕ 14/05/2018

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ 75-67 

Διαιτητές: Θεονάς, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 15-22, 26-28, 45-46, 60-60 (κ. δ.), 75-67 (α' παρ.).

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 10, Τσίρος 9, Ατζαμόγλου 15, Πλέστης 4, Κεσκινίδης 9, Παπαγιαννάκος 13, Παπακωνσταντίνου 6 (2), Βλάχος 2, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου, Καλούδας 7.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 4 (1), Βαρουκτσής, Πανταζής 2, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 16 (1), Τσαντήλας 7 (1), Αποστολίδης 6, Σαρακασίδης 28 (5), Ζαλώνης 2, Αλέρτας.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-2)
ΔΕ 14/05/2018

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 56-53

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 18-10, 26-27, 46-42, 56-53.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 11, Χατζηκωστής 4 (1), Βαρουκτσής, Πανταζής 4, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 9, Τσαντήλας, Αποστολίδης 14, Σαρακασίδης 10 (1), Ζαλώνης 4, Αλέρτας.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Τσίρος 8, Γιαννάκης 2, Ατζαμόγλου 14 (3), Νάσσου, Πλέστης 4, Παπαγιαννάκος 5, Παπακωνσταντίνου 3 (1), Βλάχος 10 (1), Κεσκινίδης 2, Χατζής 5.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-2)

Ο.ΚΑ.Μεσογείων - Νήαρ Ηστ 61-51 (διακοπή στο 5'50'')
Διαιτητές: Σκούτας, Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 12-21, 23-11, 22-17, 4-2

Ο.ΚΑ.Μεσογείων: Καλούδας 9(1), Τσίρος 11, Γιαννάκης, Νάσσου Σ, Ατζαμόγλου 8(1), Πλέστης, Παπαγιαννάκος 25(2), Παπακωνσταντίνου 3(1), Βλάχος 1, Κεσκινίδης 4, Χατζής.

Νήαρ Ηστ: Νικολόης 6, Χατζηκωστής 9, Βαρουκτσής, Πανταζής 3(1), Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 8(1), Τσαντήλας, Αποστολίδης 12, Σαρακασίδης 11(3), Ζαλώνης 2, Αλερτάς.